0
0

چگونه در سال ۲۰۲۱ به یک توسعه دهنده وب موفق تبدیل شویم

519 بازدید
How to become a Kickass Web Developer in 2021

بسیار خوب، بنابراین شما مسیر خود را تعیین کرده اید. شما می خواهید امسال یک توسعه دهنده وب شوید.

به اکوسیستم گسترده وب خوش آمدید! انتخابتون عالیه، اما چگونه شما تبدیل به یک شخص با پیشرفته عالی می شوید که عاشق به چالش کشیدن است، می تواند آنچه مورد نیاز مشتری است را اجرا کند، یا فقط می داند چگونه مشکلات مربوط به وب را اشکال زدایی و حل کند؟

محتوای زیر که می خواهید بخوانید تمام آنچه را که برای انجام کارهایتان به صورت حرفه ای باید بدانید به شما می گوید. در اینجا چگونگی تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب و رسیدن به هدف در سال جاری آمده است:

 

توسعه وب چیست؟

قبل از اینکه کمی از زبان ها و چارچوب (فریم ورک) ها صحبت کنیم، بسیار مهم است که بدانید کار شما دقیقاً چه خواهد بود. کاری که به عنوان یک توسعه دهنده وب انجام خواهید داد. بدون داشتن دانش وب، نمی توانید یک توسعه دهنده خوب شوید.

در یک جمله، توسعه وب فعالیتی است که کار در آن، توسعه (یا ساخت) یک وب سایت (یا برنامه وب) برای اینترنت است.

معمولاً به طراحی وب سایت مربوط نمی شود. همه چیز درمورد کد نویسی و برنامه نویسی برای فعال کردن برخی از قابلیت ها در یک وب سایت است.

توسعه دهنده وب چه کاری انجام می دهد؟

وقتی به عنوان یک توسعه دهنده وب کار می کنید، کدی را می نویسید که به یک وب سایت بگویید چگونه باید کار کند. یک توسعه دهنده وب می تواند چندین کلاه بپوشد (به اصطلاح). به عنوان مثال، کار یک توسعه دهنده وب فقط به سادگی “کدنویسی” یک وب سایت نیست، بلکه آنها وب سایت را به روشی خاص می سازند تا کاربر نهایی یا بازدید کننده وب سایت در هنگام پیمایش یا استفاده از وب سایت حداقل مشکل ممکن را داشته باشد.

از این رو شما به عنوان یک توسعه دهنده وب می توانید با استفاده از مهارت های برنامه نویسی خود، ایده یا طرحی را راه اندازی کنید.

خوب پس، حالا می دانید این فعالیت به چه معناست، هیجان انگیز به نظر می رسد؛ نه؟ در اینجا ما با چند نکته عالی روبرو می شویم:

 

نکات کلی برای توسعه دهندگان وب

اینها برخی از نکاتی است که تمام توسعه دهندگان وب باید بدانند و ارائه دهند، چه شما یک فول استک (Full-stack) هستید یا یک طراح وب (Front-end).

۱. همیشه به روز باشید: مسیری که به عنوان توسعه دهنده وب انتخاب کرده اید چیزی است که مرتباً تغییر می کند. همانطور که در حال پیشرفت با فناوری های جدید هستیم، وب به خودی خود روز به روز تغییر می کند.

۲. الهام بگیرید: این دارویی برای این نگرانی شماست، “من نمی دانم چه چیزی کد نوبسی کنم!” الهام گرفتن از دیگران کاری نیست که شما از آن بترسید، همه ما برای تبدیل چیزی به کد، به یک ایده نیاز داریم.

۳. اصول کلی برنامه نویسی را بیاموزید: این موارد شامل بازبینی کد، همکاری با سایر توسعه دهندگان و نگهدارندگان، اصلاح مجدد و اظهارنظر درباره کد شما، استفاده از روشهای کدنویسی تمیز (Clean Code)، حل مسئله و رفع اشکال و البته آزمایش کد شما است.

۴. یادگیری خود را مکتوب کنید: اگر می خواهید پیشرفت کنید، این همان کاری است که باید مرتباً انجام دهید. روی هر کاری که کار می کنید خواه پروژه باشد یا فقط کتابخانه جدیدی یاد گرفته اید، آن را مکتوب کنید. این می تواند به اشکال مختلفی مانند استفاده از رسانه های اجتماعی برای نمایش یا نوشتن مقاله ساده باشد. هنگام یادگیری یک موضوع خاص، موفقیت ها یا شکست های خود را بنویسید، آموزش های خود را ایجاد کنید، و غیره

۵. ایجاد محتوا: اگر به اندازه کافی اطمینان دارید که موضوعات خاصی را میدانید، از خلاقیت به خرج دادن خودداری نکنید! می توانید کانال YouTube خود را، یک خبرنامه، یک دوره آموزشی یا حتی یک کتاب الکترونیکی بنویسید. در حالی که یاد می گیرید با درآمدزایی جانبی بیشتر پیش بروید! این ها همه کمک به جامعه توسعه دهندگان است.

۶. دیگران را راهنمایی کنید: خواه همکار شما باشد، هم دانشجوی ارشد در کالج، و یا حتی کسی که از صنعت دیگری می آید، شما توانایی تدریس یا مربیگری را دارید. مردم همیشه به دنبال مربیان هستند در حالی که آنها سفر برنامه نویسی خود را آغاز می کنند، شما می توانید کمک یار آنها باشید!

۷. در یک رویداد شرکت کنید یا در آن سخنرانی کنید: اگر عاشق ملاقات با مردم و رویداد های اجتماعی هستید، حضور در رویدادها، وبینارها یا کنفرانس ها در سراسر جهان بسیار توصیه می شود. شما می توانید سخنران باشید یا فقط یک شرکت کننده باشید. این به شما دانش حیاتی و اطلاعات زیادی از ذهن های مختلف در سراسر جهان می دهد.

۸. برنامه همکاری و تشکیل تیم: در اینجا، شما و دوست هم رشته ای خود می توانید روی یک پروژه با هم کار کنید. این امر زمانی بسیار کارآمد می شود که شما همچنین به ایده هایی برای پروژه واقعی و به بازبینی کد نیاز داشته باشید. هر دوی شما دانش خود را برای ایجاد نسخه بهتر یک برنامه به اشتراک می گذارید.

۹. هرگز تسلیم نشوید: وقتی چنین لیست عظیمی از اطلاعات را برای نوشتن کد برای وب در دست دارید، ممکن است گاهی اوقات طاقت فرسا باشد. اما شما باید هدف خود را بدانید و هرگز تسلیم نشوید. شکست برای درس گرفتن مهم است. نیازی نیست که خودتان را دست کم بگیرید یا کم فروشی کنید.

۱۰. به دریافت بازخورد ادامه دهید: حتی اگر شما چندین سال در زمینه توسعه وب تجربه دارید، باز هم باید بدانید که کجا می توانید پیشرفت کنید. خواه یک کار مرتبط با کد باشد یا صرفاً درباره یک ایده پروژه، همیشه باید بازخوردهایی برای پیشرفت دریافت کنید.

 

نکاتی برای توسعه دهندگان frontend

توسعه دهنده Front-end به شخصی که فعالیتی برای تولید فایل های HTML، CSS و JavaScript برای وب سایت انجام می دهد، گفته می شود تا کاربر بتواند آنها را مستقیماً ببیند و با آنها تعامل کند.

۱. یک خلاصه از طراحی داشته باشید: شما به عنوان یک توسعه دهنده Frontend، با طراحان محصول که رابط کاربری یا طراحی UI یک وب سایت را ایجاد می کنند، همکاری نزدیک خواهید داشت. داشتن کمی دانش در این مورد به شما صدمه ای نمی زند زیرا شما از برخی از بهترین اقدامات لازم برای ایجاد یک رابط وب زیبا مطلع خواهید شد.

۲. هرگز از اصول اساسی عبور نکنید: در هسته وب سایتی که ایجاد می کنید، سه فناوری مورد نیاز وجود دارد: HTML، CSS و JavaScript. قبل از حرکت بیشتر باید در مورد این سه مورد بدانید زیرا اینها نیازهای اساسی هستند.

۳. CSS را دست کم نگیرید! اکثر مردم می گویند CSS بسیار قدرتمند نیست، اما چیزهای زیادی برای دانستن در مورد CSS وجود دارد! پس از مرور اصول، می توانید به سراغ چارچوب (فریم ورک) های CSS مانند Bootstrap، Tailwind یا Bulma بروید. حتی می توانید با افزودن پردازنده های پیش پردازنده ای مانند SASS و LESS، جریان کار خود را یک قدم رو به جلو ببرید.

۴. فریمورکی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید: نیازی به جستجوی جدیدترین فریم ورک موجود نیست. یکی را که پروژه، شرکت یا کارفرمای شما می خواهد انتخاب کنید. ابتدا با اسناد (Document) رسمی شروع کنید ، خواه React باشد، خواه Vue یا Angular باشد.

How to become a Kickass Web Developer in 2021

۵. ابتدا واکنش گرا (Responsive): بیش از نیمی از وب سایت ها با استفاده از دستگاه های تلفن همراه باز می شوند، به عنوان یک توسعه دهنده Frontend، باید با رویکرد اول واکنش گرا (Responsive) کدنویسی کنید تا پروژه شما در چندین دستگاه غیر حرفه ای و دارای مشکل به نظر نرسد.

 

نکاتی برای توسعه دهندگان backend

یک توسعه دهنده Backend، فناوری اصلی را تأمین می کند که عناصر و م کامپوننت هایی را تأمین می کند که با هم باعث می شوند طرف اصلی وب سایت حتی در وهله اول وجود داشته باشد.

۱. یک زبان backend را با در نظر گرفتن ساختار داده ها بیاموزید: در backend، با داده های زیادی روبرو خواهید شد. زبانهایی مانند PHP، Python یا Go را می توان امتحان کرد.

۲. در مورد پایگاه داده ها اطلاعات کسب کنید: شما باید حداقل دانش لازم در مورد نحوه کار پایگاه داده ها، نحوه کار بر روی آنها و غیره را داشته باشید.

۳. فریم ورک مورد نظر را انتخاب کنید: می توانید سراغ Laravel، Express یا Ruby on Rails بروید.

۴. دانش سمت کاربر: کمی ضرر ندارد زیرا برای ادغام منطق backend شما در کد frontend استفاده خواهد شد. شما می دانید که چگونه داده ها در رابط کاربری جمع بندی و کدنویسی می شوند.

۵. چیزهایی بیاموزید که در “اولویت وسط” قرار دارد: شامل موضوعاتی مانند میان افزار، API ها، امنیت و حفاظت از داده ها، میزبانی در ابر، کار روی محیط CI / CD و غیره است.

 

حالا ، آیا شما برای رفتن به سمت توسعه وب هیجان زده اید؟ ما اکیداً توصیه می کنیم برای این که به یک توسعه دهنده وب همه جانبه تبدیل شوید، حداقل یک نکته از این نکات را به یاد داشته باشید. به یادگیری و کدنویسی خود ادامه دهید!

 

ترجمه و بازنویسی اختصاصی از لرن نیکو / منبع

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://learnniko.ir/?p=931
سایت متریال فارسی | ابزارهای رایگان متریال برای طراحان و برنامه نویسان
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:
مدیر سایت
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در سال ۲۰۲۱ به یک توسعه دهنده وب موفق تبدیل شویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.